Coś się kończy, coś się zaczyna.

Wybory 2024

Dwa sądy, dwa wyroki. Jeden sąd mówi tak, drugi nie. 6.02.2024 r. NSA uchylił wyrok WSA w Łodzi, który przyznał nam rację w sprawie zakwestionowania części podpisów poparcia pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka przed upływem kadencji. Referendum zatem nie odbędzie się. Nie ma już innej instancji, do jakiej moglibyśmy się odwołać w tym kraju. Przez te wiele miesięcy walczyliśmy o każdy złożony przez Was podpis. Niestety zderzyliśmy się ze ścianą administracyjnej biurokracji. Dziękując wszystkim, którzy poparli naszą inicjatywę chcemy również powiedzieć, że broni nie składamy i zawsze będziemy walczyć o to, żeby mieszkańcom Piotrkowa żyło się lepiej. Jak mawiał Winston Churchill: „Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.”

Ta porażka w starciu z biurokracją dość szybko przekuła się w sukces, jakim było utworzenie Komitetu Wyborczego Wyborców Agnieszki Chojnackiej „Łączy nas Piotrków”. Stworzyliśmy go wraz z grupą przyjaciół, z którymi połączyła nas troska o nasze miasto i wizja jego lepszej przyszłości.

Dlaczego my?

Jesteśmy ludźmi z pasją. Jesteśmy zdeterminowani aby Piotrków Trybunalski należycie się rozwijał. Pragniemy zakończyć wieloletnią stagnację naszego miasta. To wspaniały czas na zmianę. Już 7 kwietnia 2024 roku możemy zrobić to wspólnie. Potrzebujemy tej zmiany wszyscy!

Problemów miasta jest sporo, a zaległości są blisko dwudziestoletnie. Dramatycznie drogie ciepło, brak mieszkań, dziurawe ulice, fatalne powietrze, brak dobrze płatnej pracy…i wiele innych.

Wiemy jak to zmienić. Przez ponad rok wskazywaliśmy rozwiązania i pytaliśmy władzę oraz radnych: -Dlaczego nie bierzecie dotacji? -Dlaczego wciąż kredyty? Pokazywaliśmy pozytywne przykłady z innych samorządów. Mówiliśmy stanowcze “NIE” dla niedasizmu, miasta kolesi, bylejakości i marnowania kolejnych lat na propagandę i rozdawanie cukierków.

Mamy dość dwóch dekad zarządzania naszym miastem, podczas których zdążył nam już odjechać peron.

Wiemy, że tylko wspólne działanie ludzi dobrej woli pobudzi to miasto do życia. Liczymy na Wasze poparcie w zbliżających się wyborach samorządowych. Będziemy się z Wami spotykać, rozmawiać i słuchać tego, co chcielibyście w naszym mieście poprawić. Obserwujcie nasze kanały w mediach społecznościowych. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *