Piotrkowska Komora Gazowa

Referendum

„Jeśli nie widzieliście naocznie jak wyglądają przekroczenia normy dla pyłów PM 2.5 rzędu 1000%, a PM 10 na poziomie 700%, to przed wami prezentuje się Piotrkowska Komora Gazowa okiem chińskiego ptaka. Zdjęcia wykonałem 01.12.2023 r. wieczorową porą. Smród można było śmiało ciąć siekierą, o czym zresztą ostrzegał wczorajszy Alert RCB. I w tym miejscu chciałbym skierować apel, a w zasadzie pytanie do władz naszego miasta: jaki macie plan, o ile w ogóle jest jakiś, na poprawę jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim? Mieszkańcy wszak mają prawo do oddychania czystym powietrzem!” – napisał na swoim profilu FB pan Marcin Kołodziejczyk, zamieszczając dodatkowo kilka zdjęć Piotrkowskiej Komory Gazowej wykonanych dnia 01.12.2023 roku.

Takie ekstremalne przekroczenia norm zanieczyszczeń to niestety chleb powszedni w Piotrkowie Trybunalskim. Zajmujemy niechlubne trzecie miejsce w rankingu miast z najgorszym stanem powietrza w Europie. Wyprzedzają nas tylko Slavonski Brod i Nowy Sącz.

Niestety wieloletnie zaniedbania władz Piotrkowa Trybunalskiego w zakresie dbania o jakość powietrza spowodowały, iż mężczyźni w Piotrkowie żyją najkrócej w Polsce. Najczęstszymi powodami przedwczesnych zgonów są udary, zawały, nowotwory i nagła niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Prezydent Chojniak przez prawie 20 lat swoich rządów poczynił niewiele, a w zasadzie prawie nic w kwestii poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. Podczas gdy w wielu innych polskich miastach od lat funkcjonują systemowe projekty wdrażania wymiany kopciuchów, inwestuje się w odnawialne źródła energii, buduje farmy fotowoltaiczne i wspomaga miejskie ciepłownictwo geotermią, w Piotrkowie rozdaje się cukierki, dyplomy i uprawia kryształową propagandę sukcesu, która z rzeczywistością niewiele ma wspólnego.

Panie prezydencie, pan jest za to odpowiedzialny! To na pana sumieniu są te przerażające dane i statystyki, które wynikają z tego, że przez dwie dekady stawiał pan sobie pomniki i uprawiał cukierkową politykę ciepłej, choć drogiej wody z kranu nie zważając na realne problemy, które dziś są opłakane w skutkach. Niech pan wyjrzy za okno swojego gabinetu i zaczerpnie dzisiejszej woni Piotrkowskiej komory gazowej, a następnie spojrzy pan w lustro. Widzi pan osobę odpowiedzialną za to wszystko, czy może na kolejną sesję mamy przynieść panu okulary korekcyjne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *