Projekt Grupy Referendalnej „RPT 23” – Inicjatywa na Rzecz Zmiany Stawek Opłat za Postój Pojazdu w Strefie Płatnego Parkowania

Referendum

Drodzy Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego.

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami naszym projektem uchwały, którego celem jest zmiana obecnych stawek opłat za postój pojazdu w strefie płatnego parkowania oraz wprowadzenie pierwszej godziny bezpłatnego postoju w tejże strefie.

Dlaczego takie zmiany są ważne? Obecnie strefa płatnego parkowania jest obsługiwana przez firmę zewnętrzną, która czerpie z tego zyski, jednak głównie kosztem Nas, Mieszkańców miasta. Nasza inicjatywa ma na celu odciążenie kierowców, którzy są zmuszeni do postoju w strefie płatnego parkowania, ale ich postój nie przekracza 60 minut.

Wprowadzenie 60 minut bezpłatnego postoju w strefie płatnego parkowania ma na celu finansowe odciążenie kierowców, którzy potrzebują jedynie krótkiego postoju w centrum miasta. Chcielibyśmy również zwiększyć rotację pojazdów na miejscach postojowych w ramach strefy płatnego parkowania, co korzystnie wpłynie na gospodarkę miasta i przyciągnie klientów do lokalnych firm.

Pomysł zakłada: parkujesz pobierasz kwitek parkingowy wpisujesz numer rejestracji w parkometr i 60 minut postoju jest gratis.

Uzasadnienie:

Obecnie sytuacja lokalnego biznesu w centrum miasta jest trudna. Lokale w ścisłym centrum pustoszeją, a to często z powodu kosztów związanych z płatnym parkowaniem. Wielu mieszkańców unika strefy płatnego parkowania, co powoduje, że lokalni mali przedsiębiorcy tracą klientów.

Zmiana stawek opłat za postój pojazdu oraz wprowadzenie godziny bezpłatnego postoju to ukłon w stronę Mieszkańców i Przedsiębiorców. To rozwiązanie pomoże Przedsiębiorcom przyciągnąć Klientów i zwiększyć obroty. Dla Mieszkańców oznacza to oszczędność, ponieważ unikną dodatkowych kosztów związanych z płatnym parkowaniem.

Mamy już przygotowany projekt uchwały. Jeśli chcecie Nam i Sobie pomóc w naszym pomyśle, serdecznie zapraszamy do akcji zbierania podpisów. Razem możemy wprowadzić pozytywne zmiany w naszym mieście. Bądźmy razem w tej inicjatywie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *