„Kłamstwa i manipulacje”, a może gorzka prawda?

Referendum

Propagandyści UM nazywają nas „zadymiarzami”, „osobami uprawiającymi radosną twórczość”, „manipulantami”, czy też „grupą awanturników”.

Przyzwyczailiśmy się do tego i dalej robimy swoje – uświadamiamy mieszkańców. Od czasu styczniowego protestu informowaliśmy o tym, że podwyżki ciepła, jakie dotknęły mieszkańców Piotrkowa, były jednymi z najwyższych w Polsce. Niestety, okazało się, że to prawda. Kiedy mówiliśmy o bajońskich wynagrodzeniach i premiach „grupy kolesi”, zarzucano nam, że te premie to wcale nie premie, tylko „wynagrodzenie zmienne”. Ludzie prezydenta zamiast zachować trochę umiaru i wyciągnąć wnioski, brali pieniądze niczym ciepłe bułeczki z rana i spór przerzucili na terminologię uzyskanych fruktów. Kiedy mówiliśmy o fatalnym stanie powietrza, prezydent rozdawał cukierki i dyplomy, a nas brano za wariatów. Niestety, światło dzienne ujrzał raport unijny dotyczący najbardziej zanieczyszczonych miast szkodliwym i rakotwórczym pyłem PM 2.5. Efekt? Piotrków znalazł się na trzecim miejscu, a dodatkowo okazało się, że mężczyźni żyją w naszym mieście najkrócej w Polsce.

Gdy powtarzaliśmy, że nasze miasto jest źle zarządzane, wytykano nam propagandę. Zobaczyliśmy tylko wierzchołek góry lodowej i okazało się, że ciepłownia miała „zysk ujemny”, jak to pięknie skwitował jej prezes, w wysokości 8 mln zł, a MZK okazała się Miejską Zmorą Komunikacyjną, do której nie dość, że mieszkańcy dopłacają, to jeszcze mają fatalny rozkład jazdy i muszą płacić za bilety – w przeciwieństwie do miast w regionie, gdzie też się dopłaca, ale ludzie jeżdżą za darmo.

Gdy mówiliśmy o fatalnej sytuacji w pozyskiwaniu zewnętrznego dofinansowania, miejscy notable na antenie radia opowiadali bajki o tym, jaka tu rzeka pieniędzy płynie za rządów prezydenta Chojniaka. Uderzyliśmy w stół, odezwały się nożyce. Demaskujemy więc kolejne nasze „kłamstwa”. Otóż ranking samorządów opracowany przez pismo „Wspólnota” nie zostawia już żadnych złudzeń. Piotrków Trybunalski nie wygląda imponująco na tle innych miast na prawach powiatu, jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne – jest na szarym końcu i zajmuje 45 miejsce na 48 miast na prawach powiatu.

Przepraszamy Was za te wszystkie „kłamstwa i manipulacje”. Przepraszamy dlatego, że niestety okazywały się one prawdą na przestrzeni ostatnich miesięcy. Przepraszamy, gdyż nasze miasto jedzie po równi pochyłej, a Krzysztof Chojniak nie jest dobrym gospodarzem. Czy to nasza wina? Sami oceńcie. Nam po prostu przykro na to wszystko się patrzy.

Pozdrawiamy serdecznie.

Wasi miejscy awanturnicy.

#zadługokrzysztofchojniak#dośćmiastakolesi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *