Apel do prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

Referendum

Fot./screen: Piotrków Trybunalski/FB

Przeglądając media społecznościowe, zauważyliśmy że magistrat pochwalił się pozyskaniem 38 mln zł „na przebudowę hali „Relax” i budowę letnich basenów przy ul.Żwirki”. W związku z tym pragniemy zaapelować do prezydenta Krzysztofa Chojniaka w powyższej materii, gdyż podobno „wydał już dyspozycje w tym zakresie”.

Panie Prezydencie, czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w budowę nowej hali sportowej w dogodnej lokalizacji, zamiast „reanimować trupa”? Zostawmy halę „Relax” dla dzieci i młodzieży. Niech będzie to miejsce, w którym każdy będzie mógł w sposób godny uprawiać sport i realizować swoje pasje przez cały rok. Nie trzeba burzyć czegoś, co już jest, a można wykorzystać z przeznaczeniem dla mieszkańców! Dodatkowo, nowa hala powinna mieć lepszą lokalizację, ze względu na jej zwiększoną pojemność oraz fakt, że większa ilość ludzi przybywających na wydarzenia sportowe czy muzyczne, będzie powodować paraliż komunikacyjny osiedla znajdującego się w okolicy ul.Batorego. Nowa hala powinna być zlokalizowana w miejscu o lepszej logistyce oraz komponować się z okalającą przestrzenią architektoniczną.

W kwestii basenów, zwracamy się z apelem do prezydenta i wszystkich włodarzy, aby zaniechać forsowaną koncepcję budowy tak zwanego kompleksu basenowego przy ul Żwirki w obecnej formule, gdyż jest ona znacznie poniżej oczekiwań mieszkańców. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego zasługują na baseny letnie z prawdziwego zdarzenia, a nie jakieś większe oczka wodne, w których co najwyżej można zamoczyć przysłowiowe „cztery litery”. Dodatkowo uważamy, że ów kompleks nie musiałby być czynny tylko w sezonie letnim. Wystarczy sięgnąć po energię geotermalną, której odwiert, a zarazem źródło jako miasto posiadamy w Uszczynie, a infrastruktura przesyłowa jest zbudowana praktycznie do centrum miasta. Proponujemy, aby zainwestować w projekt, który na lata będzie służył mieszkańcom i zaspokajał ich potrzeby w tym zakresie, a nie jego protezę stworzoną na kolanie pod presją mieszkańców po tegorocznym proteście, który w styczniu nieco nadszarpnął autorytet miłościwie nam panujących. Mieszkańcy Piotrkowa po prostu zasługują na lepsze rozwiązanie w tej kwestii, takie które będzie na poziomie standardów występujących w wielu miastach naszego kraju!

Jeśli zgadzacie się z naszym apelem, to prosimy o szerokie udostępnianie tego posta, tak aby jak największa grupa mieszkańców mogła się w tej materii zapoznać, wypowiedzieć i wyrazić opinię. Z góry serdecznie dziękujemy i zapraszamy do komentowania oraz dyskusji. Miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *