Kilka słów o inwestycjach – sonda

Referendum

Inwestycje to rzecz bardzo istotna w funkcjonowaniu każdego miasta. Piotrków Trybunalski potrzebuje ich dziś niczym powietrza. Niezmiernie cieszy nas, że po tylu latach nikłej aktywności w kwestii remontów dróg, ruszyły one pełną parą. Być może nawet dołożyliśmy do tego stanu rzeczy swoją cegiełkę.

Jednakże same remonty dróg nie zmienią w przyszłości sytuacji w naszym mieście. Nie wystarczy przed wyborami wylać trochę asfaltu, aby nasze miasto stało się atrakcyjnym dla młodych pokoleń, inwestorów oraz potencjalnych turystów, na których przecież pan Prezydent stawia mocno od dwóch dekad, a jakoś omijają nasz gród szerokim łukiem. Zresztą to samo tyczy się biznesu i młodych, którzy po prostu jadąc na studia, nie mają tu do czego wracać. Nasze miasto potrzebuje inwestycji, ale aby je przyciągnąć potrzebujemy gospodarza z wizją rozwoju, a nie gospodarza, który niczym filmowy Stanisław Anioł myje naszymi rękami klatkę schodową lub kopie ogródek przed blokiem, tudzież chwali się, że zrobił coś, co należy do podstawowych obowiązków dozorcy. Mamy prawo do lepszej władzy i dla naszego wspólnego dobra skorzystajmy z niego, póki Titanic nie poszedł jeszcze na samo dno.

A co o obecnych „inwestycjach” drogowych sądzą mieszkańcy Piotrkowa? Sami zobaczcie i posłuchajcie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej sondy, jaką w dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy na terenie naszego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *