Konferencja prasowa 23.03.2023

Referendum

23.03.2023 r. zorganizowaliśmy konferencję prasową poprzedzającą złożenie dokumentów oraz kart z podpisami mieszkańców w sprawie poparcia wniosku o odwołanie prezydenta Krzysztofa Chojniaka przed upływem kadencji. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Mieszkańcom, naszym wolontariuszom oraz mediom.

Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy aktywnie zaangażowali się w zbiórkę podpisów oraz wszystkie działania, które były niezbędne abyśmy dziś mogli sfinalizować pewien etap naszych dotychczasowych działań, które skupione były wokół organizacji referendum.

Od dziś Komisarz Wyborczy ma 30 dni na weryfikację złożonych przez nas dokumentów i podpisów. Proces ten zakończy się wydaniem decyzji odnośnie przeprowadzenia referendum.

Złożyliśmy na ręce komisarza około 6700 podpisów zebranych na stosownych kartach zgodnie z wzorem zamieszczonym na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

Czekamy teraz na decyzję Komisarza Wyborczego i na wyznaczony termin referendum. Razem możemy więcej. Konstytucja RP gwarantuje nam nie tylko obowiązki, ale także prawa i instrumenty dające możliwość oceny władzy. Pamiętajcie, że czasami warto, a nawet trzeba z nich korzystać. To ważne dla tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, które ma prawo do oceny i wyrażania własnego zdania odnośnie sprawujących władzę zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym. Dziękujemy jeszcze raz za wszystko.✌️

Fot. Marcin Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *