Komentarz do debaty

Referendum

20 lutego 2023 roku na antenie programu Magiel w radiu Strefa FM odbyła się debata na temat referendum o odwołaniu prezydenta Chojniaka przed upływem kadencji. W debacie wzięli udział przedstawiciele naszego komitetu Mariusz Maciołek oraz Gosia Misiak-Żołnierowicz. Telefonicznie łączył się ze studiem kierownik referatu biura prasowego magistratu pan Jarosław Bąkowicz. Dzwonili również słuchacze. Każdy mieszkaniec mógł wysłuchać argumentów stron i wyrobić sobie opinię w temacie.

Generalnie po programie zauważyliśmy, że zainteresowanie odwołaniem prezydenta Chojniaka wzrosło, a ludzie pomimo rozsiewanej w przestrzeni miejskiej propagandy różnej maści (za pieniądze podatnika), coraz chętniej udzielali nam podpisów poparcia, czego skutkiem jest fakt, że w najbliższych dniach kończymy ich zbieranie i zamierzamy udać się złożyć stosowne dokumenty do komisarza wyborczego na miesiąc przed terminem obowiązującym nas ustawowo. Dziękujemy Wam za to serdecznie.

Wracając do tematu radia, to z przykrością zauważamy, że od czasu owej debaty do porannych programów zapraszana była już tylko strona przeciwna referendum, czyli magistrat. W studio pojawił się prezydent, pani Skarbnik, a kierownicy referatów i miejskich jednostek w kilku audycjach próbowali manipulować faktami i malować Piotrkowianom wizję miasta od dwudziestu lat mlekiem i miodem płynącego. Nie inaczej było dziś kiedy jako autorytet na antenie wystąpiła pewna znana obrończyni demokracji, której ością w gardle stają demokratyczne procedury zapisane w Konstytucji RP, o ile nie są po jej linii myślenia i postrzegania rzeczywistości.

Pluralizm medialny jak widać, ma się u nas dobrze, a władza, której mało jest posiadania i utrzymywania swojej tuby propagandowej w postaci TV Piotrków z pieniędzy mieszkańców, chwyta się niczym tonący brzytwy innych sztuczek i układów od wielu lat funkcjonujących w mieście. Dwie dekady rządzenia to szmat czasu. Uwierzcie nam, że można sobie w takim czasowym interwale owinąć w pajęczynkę praktycznie wszystko, co tylko da się.

Zauważcie, że Piotrków to takie specyficzne miasto gdzie nie ma żadnej konstruktywnej debaty na tematy bieżące, bo większość różnych środowisk partyjnych została kupiona za drobne i siedzą u pryncypałów w taki, czy inny sposób na garnuszku. W Piotrkowie jest tak, że jesteśmy MY, czyli ludzie, którzy są „murem za Chojniakiem” i ONI, czyli cała, jak to kierownik pewnego referatu swego czasu powiedział, reszta „zmanipulowana i nie znająca się”. Bo wicie, rozumicie, „elyta” się bawi, a plebs ma tylko klaskać, płacić rokrocznie rosnące daniny i kłaniać się nisko.

Macie tego dość? My również. Dlatego robimy to dla Was, społecznie, apolitycznie i póki co za własne, ciężko zarobione pieniądze. Podczas tysięcy rozmów jakie odbyliśmy z Wami na ulicach Piotrkowa, w waszych domach, jak również telefonicznie i w mediach społecznościowych, zarysował się obraz miasta bez wizji rozwoju, polotu, miasta starzejącego się i wyludniającego, miasta bez świetlanej przyszłości dla Waszych dzieci i wnuków. Miasta kolesi, układów, w którym tylko „swoi” mają prawo do dystyngowanych, dobrze opłacanych stanowisk, choć ich kompetencje często wołają o pomstę do nieba. Cieszymy się niezmiernie, że wielu z Was otwiera też oczy i dostrzega otaczającą nas rzeczywistość.

Możemy ją wspólnie zmienić. To bardzo proste. IDŹMY DO URN KIEDY ZOSTANIE WYZNACZONY TERMIN REFERENDUM. To tylko kilka chwil Waszego życia, a wielki krok dla Piotrkowa.

ROZMAWIAJCIE Z RODZINAMI, ZE ZNAJOMYMI, Z DZIEĆMI. POWIEDZCIE IM, ŻE STOJĄ BYĆ MOŻE NAD NAJWAŻNIEJSZĄ DECYZJĄ OSTATNICH LAT. POWIEDZENIEM „TAK” W SPRAWIE ODWOŁANIA PREZYDENTA CHOJNIAKA. TO MIASTO MUSI W KOŃCU ODBIĆ SIĘ OD DNA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *